Tipy na výlety

Zde najdete několik tipů na výlety po blízkém okolí. Mnohé další (včetně propagačních materiálů a map) pak získáte přímo u nás v informačním centru.


Zvičina (671 m n. m.)

Zvičina, tipy na výlety, Informační centrum Pod Zvičinou
Pro více informací klikněte na obrázek

Pouhé 2 km od informačního centra je vzdálen vrchol Zvičiny, který se svou nadmořkou výškou 671 m představuje nejvyšší vrch Zvičinsko-kocléřovského hřbetu. Z vrcholu je nádherný výhled nejen na královédvorské údolí, ale i do České tabule, na krkonošské podhůří a Krkonoše. Není se tedy čemu divit, že Zvičina dodnes patří k nejčastějším výletním místům Královédvorska. Na vrcholku se nachází kostelík sv. Jana Nepomuckého a turistická Raisova chata, která je provozována jako restaurace.


Přehrada Les Království

Přehrada Les Královtsví, tipy na výlety, Informační centrum Pod Zvičinou
Pro více informací klikněte na obrázek

Uprostřed lesů na řece Labi stojí pohádková přehrada, která je od TIC vzdálena 6 km. Díky mostní konstrukci vystavěné v romantizujícím pseudogotickém duchu je přehrada v českých poměrech neobvyklá svým vysoce estetiským stavebním provedením. Od roku 1964 je přehrada zapsána jako nemovitá kulturní památka, od roku 2010 je také národní kulturní památkou.


Safari park Dvůr Králové nad Labem

Safari Park Dvůr Králové, tipy na výlety, Informační centrum Pod Zvičinou
Pro více informací klikněte na obrázek

Navštivte jednu z nejslavnějších českých zoologických zahrad – Safari park ve Dvoře Králové nad Labem! Tato zoo je na počet chovaných zvířat největší zoologickou zahradou u nás a současně také největším chovatelem afrických zvířat v Evropě. Návštěvníci se zde mohou vydat na skutečné safari a od roku 2015 dokonce i na Lví safari. Safari park je otevřen po celý rok (samotné safari pouze v letních měsících). Turisté mají možnost ubytování přímo v jeho areálu s výběrem mezi 3* hotelem Safari Lodge nebo stylovými bungalovy či stany v Safari Kempu.


Hospital Kuks

Hospital Kuks, tipy na výlety, Informační centrum Pod Zvičinou
Pro více informací klikněte na obrázek

Hospital Kuks, právem označovaný barokní perlou východních Čech, najdete 19 km od našeho TIC v malebném údolí řeky Labe (ostatně vypravit se sem můžete ze Dvora Králové nad Labem přímo po řece). Tento areál zde před více než 300 lety nechal vybudovat hrabě F. A. Špork jako místo odpočinku vysloužilých vojáků. Významní barokní umělci v čele s Matyášem Bernardem Braunem se pak postarali o unikátní sochařskou výzdobu, jejíž příkladem jsou také sochy ctností a neřestí umístěné na terasách hospitalu. Dominantou areálu je kostel Nejsvětější Trojice. Za návštěvu stojí České farmaceutické muzeum, umístěné přímo uvnitř hospitalu, které představuje největší ucelenou lékárenskou expozici v Evropě. Součástí rozsáhlých zahrad je i nově obnovená bylinková zahrada. Během celého roku se v areálu koná řada společenskcých akcí – hudební programy, vinobranní, Svatohubertské slavnosti, vánoční trhy a další.


Pevnost Josefov

Pevnost Josefov, tipy na výlety, Informační centrum Pod Zvičinou
Pro více informací klikněte na obrázek

Pevnost Josefov je unitátním vojenským komplexem pevnostního opevnění nedaleko města Jaroměř. Výstavba probíhala v letech 1780 až 1787 na podnět císaře Josefa II. Jejím hlavním účelem byla ochrana hranic proti Prusku. Pevnost byla ve své době jedinečným projektem napříč Evropou s výjimečnou vyspělostí z vojenského i technického hlediska. V současnosti je zde možnost autentických prohlídek podzemních chodeb a zážitkových programů. Krom toho se zde pořádají tématické akce včetně mezinárodního hudebního festivalu Brutal Assault s účastí hudebníků i návštěvníků z celého světa.


Hrad a městys Pecka

Pro více informací klikněte na obrázek

Městys Pecka je malebné a poklidné podkrkonošské místo s bohatou historií a řadou dochovaných kulturních památek.

Hrad Pecka je turistickým lákadlem díky vyhlídkám, zajímavé historii, expozici o středovéké mučírně a středovéké kuchyni, která návštěvníkům přiblíží tehdejší přípravu pokrmů. V letní sezóně se zde koná několik tématických akcí.

Za zmínku stojí jistě i místní cukrárna a kavárna ZLATÁ PECKA s nabídkou nejen báječné domácí zmrzliny.