Tipy na výlety

Zde najdete tipy na výlety po blízkém okolí našeho infocentra. Mnohé další (včetně propagačních materiálů a map) pak získáte přímo u nás!


Zvičina (671 m n. m.)

Zvičina, tipy na výlety, Informační centrum Pod Zvičinou
Pro více informací klikněte na obrázek

Pouhé 2 km od informačního centra je vzdálen vrchol Zvičiny, který se svou nadmořskou výškou 671 m představuje nejvyšší vrch Zvičinsko-kocléřovského hřbetu. Z vrcholu je nádherný výhled nejen na královédvorské údolí, ale i do České tabule, na krkonošské podhůří a Krkonoše. Není se tedy čemu divit, že Zvičina dodnes patří k nejčastějším výletním místům Královédvorska. Na vrcholku se nachází kostelík sv. Jana Nepomuckého a turistická Raisova chata, která je provozována jako restaurace.


Přehrada Les Království

Přehrada Les Královtsví, tipy na výlety, Informační centrum Pod Zvičinou
Pro více informací klikněte na obrázek!

Uprostřed lesů na řece Labi stojí pohádková přehrada, která je od TIC vzdálena 6 km. Díky mostní konstrukci vystavěné v romantizujícím pseudogotickém duchu je přehrada v českých poměrech neobvyklá svým vysoce estetickým stavebním provedením. Od roku 1964 je přehrada zapsána jako nemovitá kulturní památka, od roku 2010 je také národní kulturní památkou.


Safari park Dvůr Králové nad Labem

Safari Park Dvůr Králové, tipy na výlety, Informační centrum Pod Zvičinou
Pro více informací klikněte na obrázek!

Navštivte jednu z nejslavnějších českých zoologických zahrad – Safari park ve Dvoře Králové nad Labem! Tato zoo je na počet chovaných zvířat největší zoologickou zahradou u nás a současně také největším chovatelem afrických zvířat v Evropě. Návštěvníci se zde mohou vydat na skutečné safari a od roku 2015 dokonce i na Lví safari. Safari park je otevřen po celý rok (samotné safari pouze v letních měsících). Turisté mají možnost ubytování přímo v jeho areálu s výběrem mezi 3* hotelem Safari Lodge nebo stylovými bungalovy či stany v Safari Kempu.


Hospital Kuks

Hospital Kuks, tipy na výlety, Informační centrum Pod Zvičinou
Pro více informací klikněte na obrázek!

Hospital Kuks, právem označovaný barokní perlou východních Čech, najdete 19 km od našeho TIC v malebném údolí řeky Labe (ostatně vypravit se sem můžete ze Dvora Králové nad Labem přímo po řece). Tento areál zde před více než 300 lety nechal vybudovat hrabě F. A. Špork jako místo odpočinku vysloužilých vojáků. Významní barokní umělci v čele s Matyášem Bernardem Braunem se pak postarali o unikátní sochařskou výzdobu, jejíž příkladem jsou také sochy ctností a neřestí umístěné na terasách hospitalu. Dominantou areálu je kostel Nejsvětější Trojice. Za návštěvu stojí České farmaceutické muzeum, umístěné přímo uvnitř hospitalu, které představuje největší ucelenou lékárenskou expozici v Evropě. Součástí rozsáhlých zahrad je i nově obnovená bylinková zahrada. Během celého roku se v areálu koná řada společenských akcí – hudební programy, vinobraní, Svatohubertské slavnosti, vánoční trhy a další.


Pevnost Josefov

Pevnost Josefov, tipy na výlety, Informační centrum Pod Zvičinou
Pro více informací klikněte na obrázek!

Pevnost Josefov je unikátním vojenským komplexem pevnostního opevnění nedaleko města Jaroměř. Výstavba probíhala v letech 1780 až 1787 na podnět císaře Josefa II. Jejím hlavním účelem byla ochrana hranic proti Prusku. Pevnost byla ve své době jedinečným projektem napříč Evropou s výjimečnou vyspělostí z vojenského i technického hlediska. V současnosti je zde možnost autentických prohlídek podzemních chodeb a zážitkových programů. Krom toho se zde pořádají tematické akce včetně mezinárodního hudebního festivalu Brutal Assault s účastí hudebníků i návštěvníků z celého světa.


Hrad a městys Pecka

Pro více informací klikněte na obrázek!

Městys Pecka je malebné a poklidné podkrkonošské místo s bohatou historií a řadou dochovaných kulturních památek.

Hrad Pecka je turistickým lákadlem díky vyhlídkám, zajímavé historii, expozici o středověké mučírně a středověké kuchyni, která návštěvníkům přiblíží tehdejší přípravu pokrmů. V letní sezóně se zde koná několik tematických akcí.

Za zmínku stojí jistě i místní cukrárna a kavárna ZLATÁ PECKA s nabídkou nejen báječné domácí zmrzliny.


🧙‍♂️ Kouzelné Podkrkonoší 🧙‍♂️

Kouzelné Podkrkonoší, www.carodejmodromir.cz
Pro více informací klikněte na obrázek!

Vydejte se s dětmi na cestu Podkrkonoším spolu s čarodějem Modromírem! Zahrajte si pohádkovou turistickou hru, která vás zavede na zajímavá místa našeho regionu!

Součástí této hry je celkem 16 zastavení, z nichž jedno se nachází také v našem areálu. Na každém z míst naleznete tabulku s QR kódem, který vás odkáže na poslech části pohádky. Budete-li úspěšní, na konci cesty zjistíte, kde se nachází magická brána do říše pohádek.