Aktivity

V nejbližším okolí TIC Pod Zvičinou se nachází různorodý sortiment aktivit pro děti i dospělé.


Hřiště

V areálu TIC se nachází tenisový kurt s umělým povrchem, který si můžete rezervovat na tel.: +420 499 396 381. Cena pronájmu je 150 Kč / hod., 220 Kč / 2 hod. K dispozici je také víceúčelové travnaté hřiště na badminton, volejbal či nohejbal.


Relax zóna u lesa

Přírodní nádrž s rybami napouštěná pramenitou vodou z místní Mariánské studánky je součástí malého kempu u lesa vzdáleného přibližně 150 m od TIC. Kromě toho zde najdete také venkovní herní prvky a pískoviště. Koupání v nádrži je na vlastní nebezpečí, kvalita vody není pravidelně sledována.


Kanoe

Využijte skvělé příležitosti splout přibližně 12 km dlouhý úsek řeky Labe ze Dvora Králové nad Labem do Kuksu. Pozvěte rodinu či přátele a zažijte dobrodružství na vodě! Pod Zvičinou půjčujeme kánoe zejména větším skupinám. Od počtu 4 ks (8 osob) Vám kánoe zavezeme do Dvora Králové a poté vyzvedneme v Kuksu či Brodu.

Cena je 300 Kč / kánoe (v případě vlastní dopravy 200 Kč / kánoe).

Jednotlivcům doporučujeme využití královédvorské služby “Jedu Labe” – https://jedulabe.cz/.


Ping-pong, šachy, dáma

Na terase před TIC jsou umístěna hrací pole a dřevěné figurky pro zahradní šachy a dámu, stůl pro stolní tenis (ping-pong) a také fotbálek. Můžete si tak užít sportování s výhledem na Krkonoše. Ping-pongové pálky i míček Vám zdarma zapůjčíme.


Cyklistika

V našem okolí najdete síť cyklostezek (inspirace např. zde). Jelikož jsme v Podkrkonoší, rovinky nečekejte. Zoufat ale nemusíte, vyšlapané kopce se Vám bohatě odmění krásnými výhledy! Kdo si s kopci přeci jen nerozumí, může vyzkoušet Labskou cyklostezku podél řeky a dostat se tak třeba až do Hradce Králové (a opačným směrem do Krkonoš). Využít lze také krkonošské cyklobusy.


Questing

Možná neznáte název questing, ale určitě už jste někdy hráli šipkovanou nebo hledali poklad. Právě i v questingu si můžete vyzkoušet něco podobného! Přichystán je Quest Hora kaplí, vod a draků aneb Hledačka pod Zvičinou. Stačí v TIC vyzvednout pracovní list (20 Kč / ks) a vydat se na 4,5 km dlouhou trasu, která Vás dovede až na vrchol Zvičiny. Splníte úkoly, vyluštíte tajenku a poklad bude Váš! Hra není omezena věkem, stačí umět číst a sledovat okolí. Více informací zde.


🧙‍♂️ Kouzelné Podkrkonoší 🧙‍♂️

Vydejte se s dětmi na cestu Podkrkonoším spolu s čarodějem Modromírem a zahrajte si pohádkovou turistickou hru, která vás zavede až na 16 zajímavých míst našeho regionu (jedno také v našem areálu)! Na každém zastavení naleznete tabulku s QR kódem odkazujícím k poslechu části pohádky. V případě úspěchu na konci cesty zjistíte, kde se nachází magická brána do říše pohádek.


Honzova lesní stezka

Ve vzdálenosti cca 1 km od informačního centra se nachází lesní stezka patřící Honzovi – strážci místního lesa. Na trase v délce cca 500 m potkáte celou řadu dřevěných soch lesních zvířátek a pohádkových postav – některé v situacích, které byste nečekali (na toaletě či s mobilem v ruce 😌). A na posledním zastavení pozor na vodníky střežící dva malé rybníčky!

Ke stezce se dostanete, vydáte-li se pod TIC po cyklostezce vedoucí směrem na Zvičinu. Cestu vám pak ukáže první socha sovy. Od té se můžete dát dvěma směry – dolů k Alžbětině vyhlídce s altánkem a herními prvky nebo nahoru Honzovou lesní stezkou.

Přesné místo vyznačeno zde: https://mapy.cz/s/puzozokosa.

Svažitý lesní terén je vhodný spíše pro terénní kočárky.


Aktivity pro děti Pod Zvičinou

Zábavně-naučné stezky

V blízkém okolí TIC jsou připraveny tři zábavně-naučné stezky pro děti různých věkových kategorií. Na výběr budete mít z následujících:

  •     Stezka dráčka Zvičináčka,
  •     Skřítkové a víly (Hledáme klíček k jaru),
  •     Domácí zvířátka.

Pracovní listy ke stezkám jsou k vyzvednutí v TIC za cenu 30 Kč, stejně jako následná odměna! 🙂

Lesní stezka

Lesní stezka Pod Zvičinou zábavným způsobem seznamuje návštěvníky pomocí dřevěných panelů se životem v lese, jednotlivými druhy zvířat a rostlin i ekologickými problémy. Stezka je instalována přímo u dvou významných objektů, které připomínají dlouhou historii bývalých Lázní pod Zvičinou, kapličky Panny Marie a Osmibokého pavilonku.

Více o místních lesních stezkách se dočtete zde.

Hřiště u lesa

Cestou na Zvičinu, přímo na červené turistické stezce, jistě neminete lesní hřiště s balančními prvky a prolézačkami, kde můžete procvičit nejen Vaši kondici, ale také smysly. Stačí vyzkoušet chůzi po smyslovém chodníku z přírodních materiálů! Děti si zaskotačí na kladině, pneudráze, pružinovém hadovi či několika lanových mostcích. A pokud je neuvidíte, hledejte v krtkově domečku! 😊 Hřiště je celoročně volně přístupné.

Minifarma

Ve výbězích, jež jsou součástí celého areálu, na Vás čekají členové naší minifarmy. Momentálně k nim patří:poníci, oslíci, kozy, prasátka, husy i stádo oveček.

Dětská hřiště

V celém areálu jsou rozmístěny nejrůznější venkovní herní prvky pro děti (skluzavka, houpačka, prolézačky). Pokud počasí nepřeje, pro Vaše ratolesti je tu připraveno také vnitřní hřiště plné prolézaček, skluzavek, tunelů a skákadel. Klíč od hřiště Vám poskytne personál TIC nebo hotelu. Cena za vstup je 50 Kč / dítě.


Zimní aktivity a HOT-TUBs

Do Krkonoš je to od nás přibližně 35 km. Ale i v podhůří Krkonoš se dá zažít skvělá zima! Tedy pokud je sníh :). Takřka od dveří Hotelu Pod Zvičinou lze vyrazit na sjezdovku s vlekem vhodnou pro začátečníky. Ve vybraných termínech (či po domluvě) zajišťujeme také služby lyžařského instruktora. Přibližně 1 km od hotelu se nachází 400 m dlouhá modrá sjezdovka „Severka“. Další možnost lyžování je také na Zvičině.Pro běžkaře jsou tu upravované trasy okolo Zvičiny. Veškeré vybavení (lyže, snowboardy, běžky) Vám rádi zapůjčíme.

Pro příjemnou relaxaci zejména v zimních měsících pak slouží naše venkovní dřevěné koupelové sudy HOT-TUB. Jelikož je k ohřevu vody (resp. zatopení pod kotli) zapotřebí více času, musí být rezervace (na tel.: +420 499 396 381) provedena alespoň 24 hodin předem. Několikrát během zimy jsou zde pořádány také HOT-TUB víkendy. Kapacita jednoho sudu jsou 4 osoby, cena 750 Kč.