Sport

V nejbližším okolí TIC Pod Zvičinou se nachází různorodý sortiment sportovních aktivit. Každý si zde najde to, co má opravdu rád a i to, co by chtěl vyzkoušet.


V areálu TIC se nachází tenisové hřiště, víceúčelové hřiště na badminton, volejbal či nohejbal, zahradní šachy a dáma, ping-pong a přírodní koupaliště s dětským bazénem.


V letní sezóně si můžete vyzkoušet plavbu na kanoe, která vede na řece Labi po malebné přehradě Les Království, která je od TIC vzdálená pouze 8 km. Naopak v zimní sezóně můžete vytáhnout lyže, snowboard nebo běžky, protože po sjezdovkách a trasách pro běžkaře nouze rozhodně není.


Mezi další aktivity patří cykloturistika (vlastníme půjčovnu kol), questing nebo pro relaxaci můžete vyzkoušet venkovní dřevěné koupelové sudy HUT-TUB.Aktivity pro děti

Zábavně-naučné stezky

Okolo TIC jsou připraveny 3 stezky, které jsou vhodné pro různou věkovou kategorií dětí. Pracovní listy jsou vydávány v TIC (20 Kč/pracovní list) včetně následné odměny!

  •     Stezka dráčka Zvičináčka,
  •    Skřítkové a víly (hledáme klíček k jaru),
  •     Domácí zvířátka.

Lesní stezka

Stezka pomocí dřevěných panelů zábavným způsobem seznamuje návštěvníky se životem v lese, jednotlivými druhy zvířat a rostlin i ekologickými problémy. Stezka je instalována přímo u dvou významných objektů, které připomínají dlouhou historii bývalých Lázní pod Zvičinou, kapličky Panny Marie a Osmibokého pavilonku.

Minifarma

Na minifarmě poznáte 2 poníky, 2 kozy, husu a stádo oveček. V ohradě dokonce uvidíte i oslíka. Budeme rádi, když nám pomůžete zvířátka nakrmit. A co je pro to potřeba udělat? Požádejte zaměstnance TIC o vhodné krmení a můžete vyrazit. 🙂

Dětské hřiště

V areálu je venkovní i vnitřní hřiště. Vnitřní hřiště je vybaveno prolézačkami, skluzavkami, tunely a mnoho skákadel. Klíč od hřiště vám poskytne zaměstnanec TIC. Cena vstupu je 20 Kč/dítě.